Canson Student – papier do nauki

Canson student to jeden z najtańszych użytecznych papierów. Zawiera jedynie kilka procent bawełny, ale i tak charakteryzuje się całkiem dobrą odpornością na wielokrotne kąpiele wodne – przy dobrym klejeniu potrafi wytrzymać ponad pięć warstw gumy.  Jednakże po wielokrotnym zamaczaniu, nawet klejony ma skłonności do rozwarstwiania.

Sporą jego zaletą jest fakt, że jego dwie strony mają różną fakturę, przy czym jedna jest gładka. Dzięki temu kupując jeden papier mamy do dyspozycji dwie różne faktury pozwalające na uzyskiwanie odmiennych rezultatów. Papier kurczy się dość równomiernie natomiast gładkość jego powierzchni po wysuszeniu pozostawia sporo do życzenia.

Stosunkowo niska gramatura sprawia, że papier dość szybko schnie co często okazuje się być ważną zaletą.

Jak sama nazwa mówi papier ten jest przeznaczony przede wszystkim do nauki. Oczywiście stworzony został z myślą o malarzach i rysownikach, ale z powodzeniem jest wykorzystywany przez fotografów. Nie jest to niewątpliwie papier, na którym należy wykonywać odbitki kolekcjonerskie, ale doskonale sprawdza się jako materiał do nauki pozwalające na dopracowanie techniki stosunkowo małym kosztem. Dużą zaletą jest cena kształtująca się w okolicach 10 zł za blok A4 10cio arkuszowy. Dostępne są również arkusze nieco większe, pozwalające na zachowanie szerszych marginesów przy odbitkach z negatywów 18×24 cm czy 8×10 cala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *